Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
31 18
Reklama

Policjanci kontrolowali pustostany i znaleźli zziębniętego bezdomnego. „Leżał na podłodze, przykryty mokrym kocem”

j
sobota, 10.02.2018 r.
godz. 13.30
j | sobota, 10.02.2018 r., godz. 13.30
Policjanci kontrolowali pustostany i znaleźli zziębniętego bezdomnego. „Leżał na podłodze, przykryty mokrym kocem”
fot. Mateusz Gawarecki, archiwum

Zimą, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Szczególnie narażone są między innymi osoby bez dachu nad głową, które często schronienia szukają na przykład w pustostanach. Dzięki szybkiej reakcji pleszewskich policjantów jedna z takich osób przeżyła.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
31°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1008 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dzielnicowi, którzy wybrali się na wieczorny obchód postanowili skontrolować też pustostan przy ulicy Kilińskiego w Pleszewie, gdzie zimą często spotkać można osoby bezdomne. W budynku przeznaczonym do rozbiórki natknęli się na noclegownię bezdomnego. Na miejscu zastali 41-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania. Leżał na podłodze, przykryty mokrym kocem. Jego ubranie było przemoczone. Był mocno wyziębiony. Mężczyzna trafił do pleszewskiego szpitala. Okazało się, że miał odmrożone stopy i palce u nóg – relacjonuje mł.asp. Monika Kołaska z policji w Pleszewie. Dzięki interwencji policjantów,  mężczyzna w porę otrzymał specjalistyczną pomoc – dodaje.

Przy okazji policjanci po raz kolejny apelują do nas wszystkich abyśmy nie byli obojętni. Nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane – kończy Kołaska.

Reklama