Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Poznań: policjanci z drogówki rozdawali odblaski i zachęcali do ich noszenia

j
sobota, 10.02.2018 r.
godz. 10.28
j | sobota, 10.02.2018 r., godz. 10.28
Poznań: policjanci z drogówki rozdawali odblaski i zachęcali do ich noszenia
fot. Policja

Po raz kolejny policjanci na poznańskich ulicach rozdawali pieszym odblaski i informowali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych nie tylko w terenie zabudowanym.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
28°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci po raz kolejny przypominali, że do większej liczby wypadków, szczególnie tych z udziałem pieszych, dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Szybko zapadający zmrok i chwila nieuwagi na nieoświetlonej drodze wystarczą, by doszło do tragicznego zdarzenia. Piesi również powinni dostosować się do panujących warunków. Warto więc na ubraniu umieścić choć jeden element odblaskowy, który zwiększy szansę na to, że pieszych dostrzegą kierowcy.

By poprawić bezpieczeństwo pieszych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozdawali pieszym odblaski.

Funkcjonariusze zwracali uwagę niechronionym uczestnikom ruchu drogowego na pogarszające się warunki na drodze oraz zagrożenia z jakimi mogą się spotkać – informuje Natalia Nowak z poznańskiej policji. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz propagowanie noszenia elementów odblaskowych, których stosowanie wpływa na ograniczenie tragicznych zdarzeń drogowych. Tego typu akcje będą przez policjantów kontynuowane – dodaje.

Reklama