Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Uderzył swoją dziewczynę maczetą i odciął jej palec. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

sk
piątek, 9.02.2018 r.
godz. 17.51
sk | piątek, 9.02.2018 r., godz. 17.51
Uderzył swoją dziewczynę maczetą i odciął jej palec. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
fot. Arek

Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi Bartoszowi K., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło 27 stycznia w Lesznie. Dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał wówczas zgłoszenie od świadka, który na jednej z ulic widział kłócącą się parę.

- Kobieta wzywała pomocy, a mężczyzna zachowywał się agresywnie, groził jej pozbawieniem życia. Zanim świadek zdążył zareagować, mężczyzna zabrał kobietę do samochodu i odjechali. Funkcjonariusze Policji ustalili, że do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala w Lesznie została przywieziona kobieta, z ranami ciętymi kończyn górnych i dolnych, ranami ciętymi twarzy oraz z odciętym palcem dłoni. Mężczyzną, który przywiózł pokrzywdzoną, a zarazem był sprawcą obrażeń był Bartosz K - relacjonowała prok. Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury okręgowej.

Śledczy ustalili, że sprawca groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, ponadto bił ją pięścią oraz maczetą w okolice kończyn górnych, dolnych i twarzoczaszki. W czasie przesłuchania K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów twierdząc, że znalazł swoją dziewczynę w takim stanie.

- Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego Bartosza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozostawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - przekazała prok. Mazur-Prus.

Reklama