Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Na zlecenie wojewody prowadzona jest kontrola zarządzania ruchem w Poznaniu

j
piątek, 9.02.2018 r.
godz. 14.45
j | piątek, 9.02.2018 r., godz. 14.45
Na zlecenie wojewody prowadzona jest kontrola zarządzania ruchem w Poznaniu
fot. archiwum

Na podstawie prawa o ruchu drogowym przez wojewodę wielkopolskiego została zlecona kontrola zarządzania ruchem na drogach w Poznaniu. Powodem są skargi mieszkańców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kontrolę prowadzą pracownicy Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od 29 stycznia. Dotyczy ona zmian, które wprowadzone zostały 1 stycznia 2017 roku.

Od dłuższego czasu odbieram wiele sygnałów od mieszkańców Poznania, którzy mają liczne uwagi co do poruszania się po mieście. Postanowiłem skorzystać z przysługujących mi uprawnień, aby zweryfikować zasadność zastrzeżeń zgłaszanych przez poznaniaków - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Przedmiotem kontroli będą zagadnienia związane z wykonywaniem przez Prezydenta Miasta Poznania zadań związanych z zarządzaniem ruchem na drogach publicznych położonych w mieście Poznaniu – wyjaśnia Anna Czuchra z WUW w Poznaniu. Po zakończeniu sporządzone zostanie wystąpienie pokontrolne, w którym zawarte zostaną ustalenia kontroli, ewentualne nieprawidłowości i uchybienia zarządzającego ruchem oraz zalecenia pokontrolne – dodaje.

Wyniki kontroli mają być znane prawdopodobnie na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Reklama