Reklama
Reklama

Powietrze w Poznaniu: wciąż przekraczane są normy pyłu PM10

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Od rana do naszej redakcji docierają sygnały od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni złym stanem powietrza w mieście.

Generalnie z budynku Andersia Tower nie widać nawet Starego Rynku, ledwo widać budynki znajdujące się paręset metrów dalej. Sytuacja jest bardziej dramatyczna niż się wszystkim wydaje. Wszyscy to powietrze wdychają. Władze chcą zamykać centrum miasta dla samochodów, a może lepiej się przyjrzeć czym ludzie palą w piecach, bo panuje dziwna zależność, że im zimniej tym większe zanieczyszczenie powietrza - tak jak dziś - pisze jeden z naszych czytelników.

Rzeczywiście, zgodnie z zapowiedziami od rana sytuacja nie jest najlepsza. Normy stężenia pyłu P10 na stacjach pomiarowych na Polance i przy ul. Dąbrowskiego były przekroczone nawet trzykrotnie. Obecnie cały czas stężenie pyłu PM10 w powietrzu jest wysokie, a więc pewne jest, że w piątek również dobowa norma również zostanie przekroczona. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu informuje, że jakość powietrza w Poznaniu (dla pyłu PM10) - oceniana na podstawie pomiarów bieżących oraz zgodnie z Polskim indeksem jakości powietrza - dla czasu uśredniania 1 godzina - jest zła - czytamy w komunikacie Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania.

W najbliższych dniach niestety jakość powietrza w Poznaniu też nie będzie zadowalająca. Sprawdzić aktualne dane można tutaj.

Przypominamy, że przy wysokim stężeniu pyłu PM10 odradza się przebywania na zewnątrz przede wszystkim dzieciom, a także seniorom, szczególnie tym, którzy mają problemy z układem oddechowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro