Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Trwa przebudowa drogi z Zalasewa do Kleszczewa. „Tak dużej inwestycji drogowej w historii powiatu poznańskiego jeszcze nie było”

j
piątek, 9.02.2018 r.
godz. 11.35
j | piątek, 9.02.2018 r., godz. 11.35
Trwa przebudowa drogi z Zalasewa do Kleszczewa. „Tak dużej inwestycji drogowej w historii powiatu poznańskiego jeszcze nie było”
fot. ZDP w Poznaniu

Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. Ich zakres obejmuje poszerzenie jezdni do siedmiu metrów, budowę chodników i ścieżki rowerowej, odwodnienie drogi. Zmienią się też skrzyżowania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Metamorfozę przejdzie 7-kilometrowy odcinek drogi.To aż 7 km drogi, która zostanie poszerzona, wyposażona w ścieżkę rowerową i szerokie chodniki. To również nowe ronda i nawierzchnia, a także azyle bezpieczeństwa i oświetlenie drogowe. Tak dużej, zarówno pod względem zakresu prac i ich wartości, inwestycji drogowej w historii powiatu poznańskiego jeszcze nie było – informuje Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Przypomnijmy przebudowywana droga przebiega w granicach aż trzech gmin: Swarzędz, Kleszczewo i Kostrzyn – a dokładnie od ulicy Olszynowej w Zalasewie, przez Gowarzewo, do węzła S5 w Kleszczewie.

Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. Do tej pory udało się wykopać i wywieźć niemal 2 tys. metrów sześciennych gruntu, ułożyć podbudowę zasadniczą z kruszywa łamanego na powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych oraz z betonu asfaltowego na powierzchni niemal 3 tys. metrów. Na ponad 7 tys. metrów kwadratowych pojawiła się też warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego, a warstwa wiążąca na powierzchni ponad 10 tys. metrów – dodaje Wozińska-Gracz.

Po zakończeniu prac droga będzie bezpieczniejsza, a jazda nią dużo bardziej komfortowa. Ta część powiatu od kilku lat bardzo mocno się rozwija, stąd musimy wszystkim użytkownikom zagwarantować bezpieczny układ komunikacyjny – przekonuje Jan Grabkowski, starosta poznański.

Przejścia dla pieszych, przystanki, skrzyżowania i przejazdy dla rowerzystów zostaną odpowiednio oświetlone – zapewnia Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Inwestycja pochłonie ponad 25 mln zł. Ponad 16 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama