Reklama

Od poniedziałku ferie zimowe! Służby i instytucje publiczne zgłosiły przygotowanie

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Od przyszłego tygodnia w Wielkopolsce rozpoczynają się ferie zimowe. Na zwołanej konferencji omówiono przygotowania funkcjonariuszy i instytucji publicznych do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w tym czasie.

W trakcie trwania ferii zimowych swoje kontrole zapowiedział wielkopolski kurator oświaty. Tradycyjnie kontrolowane będą wybrane miejsca wypoczynku zgłoszonego i odbywającego się na terenie województwa. W Wielkopolsce podczas ferii, organizowanych i zgłoszonych do kuratorium w ramach różnych form aktywności, przebywać będzie ponad 20 tysięcy dzieci. Obowiązek zgłoszenia wypoczynku do ogólnopolskiej bazy prowadzonej przez Ministra Edukacji Narodowej spoczywa na organizatorze, który musi także zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pobytu. Dostęp do bazy ma charakter otwarty, dlatego może do niej zajrzeć również opiekun dziecka - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Swoją gotowość do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom zgłaszają też policjanci, którzy już zapowiadają, że jak co roku będą między innymi kontrolować autokary. Na stronach wszystkich jednostek policji jest umieszczony wykaz punktów kontroli autokarów. Rodzice znajdą tam informację o kontakcie z konkretną komendą, dzięki czemu mogą zgłosić potrzebę kontroli pojazdu - mówił podczas konferencji insp. Roman Kuster zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Podczas spotkania, które odbyło się w czwartek w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Marlena Maląg podsumowała też program "Aktywna tablica" w Wielkopolsce w ramach którego szkoły podstawowe mogły wnioskować o otrzymanie dofinansowania na zakup multimedialnych form pomocy dydaktycznej, między innymi interaktywnej tablicy, projektora, bądź monitora dotykowego o dużej przekątnej ekranu. Tylko w 2017 roku wielkopolskie szkoły otrzymały ponad 8,3 miliona złotych. Środki trafiły do 602 placówek - podkreślała Marlena Maląg. Cieszy nas fakt, że liczba składanych wniosków była proporcjonalna do liczby uczniów z danych regionów. Warto więc organizować konferencje i spotkania oraz zachęcać do udziału w programie - dodał Zbigniew Talaga, wicekurator oświaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro