Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 2
Reklama

UTK zapowiada: będzie poprawa punktualności pociągów na trasie Poznań - Wrocław

sk
czwartek, 8.02.2018 r.
godz. 20.44
sk | czwartek, 8.02.2018 r., godz. 20.44
UTK zapowiada: będzie poprawa punktualności pociągów na trasie Poznań - Wrocław
fot. PKP PLK, archiwum

Od dłuższego czasu pasażerowie narzekają na punktualność pociągów kursujących pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Wkrótce sytuacja ma ulec poprawie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W styczniu Urząd Transportu Kolejowego zwrócił się do odpowiedzialnej za infrastrukturę spółki PKP Polskie Linie Kolejowe o zajęcie się tą sprawą. Dziś już wiadomo, że w tej sprawie zostaną podjęte konkretne kroki.

Na linii cały czas prowadzone są prace remontowe (mają zakończyć się w sierpniu), co wymusiło m.in. ograniczenie prędkości pociągów. Zmiana ta nie została jednak uwzględniona w rozkładzie jazdy. PKP PLK anulowała już ograniczenia na dużej części szlaku, a na ostatnim 3,9-kilometrowym odcinku znikną one 9 lutego.

Obecnie opóźnienia sięgają kilkunastu minut. - Aby uniknąć kolejnych utrudnień i opóźnień zarządca infrastruktury nie wyraził zgody na planowane wcześniej zamknięcie torów na stacji Rawicz w okresie od 5 lutego do 10 marca 2018 r. Obecny etap robót na stacji Leszno jest najtrudniejszą i najbardziej niekorzystną pod względem organizacji ruchu częścią projektu. W obrębie stacji przeprowadzana jest korekta łuku, dlatego dla pociągów relacji Poznań - Wrocław dostępna jest tylko jedna krawędź peronowa. W kolejnych etapach udostępnione zostaną dwie krawędzie peronowe. Wtedy nie będzie dochodziło do sytuacji, w której pociągi muszą oczekiwać na wjazd na stację - informuje UTK.

11 marca wejdzie w życie nowy rozkład jazdy. Wówczas linia zostanie odciążona m.in. dzięki skierowaniu części składów objazdami przez Ostrów Wlkp. i Jarocin.

Reklama