Reklama
Reklama

Budowa Term Maltańskich ruszy w sierpniu?

Kto i kiedy zbuduje Termy Maltańskie - na odpowiedź na to pytanie Poznań czeka od wielu miesięcy. Wreszcie minął termin składania ofert, do przetargu stanęło 6 firm. Jeśli procedury zostaną sprawnie załatwione, budowa nad Maltą może ruszyć już w sierpniu.

Do przetargu na budowę kompleksu basenów nad Maltą zgłosiło się sześć dużych firm budowlanych. Firmy, które w najwyższym stopniu spełniają wymagania i kryteria, a mamy nadzieję, że będzie pięć takich firm, zostaną zaproszone do złożenia ofert - zapowiada prezes spółki Termy Maltańskie Magdalena Wesołowska. Teraz pozostanie przejście wszystkich formalności, wybranie najlepszego oferenta i... łopaty w ruch.

Pierwszą łopatę pod budowę aquaparku na Malcie wbito już w 2006 roku. Wtedy prezydent miasta oficjalnie wkopał kamień węgielny... Od tego czasu nic innego się w tym miejscu nie wydarzyło. Poprzedni przetarg został unieważniony, wykonawca uznał, że z powodu boomu budowlanego, 200 milionów złotych nie wystarczy na wybudowanie kompleksu basenów. Teraz ma być inaczej. Już po samym otrzymaniu wniosków o dopuszczenie do przetargu władze miasta są zadowolone,ponieważ firmy, które złożyły oferty są dobrze znane na rynku. Z pieniędzmi też nie powinno być problemu, ponieważ Rada Miasta dwa miesiące temu przeznaczyła na budowęterm dodatkowe 100milionów złotych. Teraz kwota, jaką miasto chce przeznaczyć na budowę na Malcie to 370milionów złotych. A więc budowa może ruszyć już niedługo? Niestety myślę, że nie wcześniej niż końcem lata prace jakiekolwiek budowlane na terenie term będą się mogły zacząć. Oczywiście nie wykluczamy wcześniej organizacji placu budowy, jakichś mniejszych prac związanych z realizacją przyłączy - zapowiada dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Janusz Rajewski.

Według najnowszych szacunków i przewidywań, budowa Term Maltańskich najwcześniej może doczekać się finału pod koniec 2009 roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro