Reklama
Reklama

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie likwidacji zmiany czasu

fot. Jean Scheijen/freeimages.com

Posłowie parlamentu europejskiego przegłosowali dziś rezolucję wzywającą Komisję Europejską do przygotowania przepisów likwidujących zmianę czasu.

Pomysły likwidacji zmiany czasu pojawiają się przy każdej kolejnej zmianie czasu. W ubiegłym roku taki projekt forsowało w polskim Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe. Teraz sprawą zajęli się posłowie Parlamentu Europejskiego zrzeszeni w inicjatywie "Stop zmianie czasu" -Doskonale wiemy, że ludzki organizm ma swój wewnętrzny "zegar". Umyślne zakłócanie go dwa razy w roku można uznać za działanie szkodliwe dla zdrowia - mówiłaHeidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i członkini inicjatywy. Członkowie inicjatywy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że w tygodniu po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków samochodowych, uczniowie mają gorsze oceny, a pracownicy są mniej wydajni.

Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub lub tel. 512 526 525 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Ostatecznie rezolucja wzywająca Komisję Europejską do przygotowania odpowiednich przepisów została przegłosowana przez większość posłów, a jej zwolennicy wywodzą się właściwie ze wszystkich europejskich frakcji. Na razie nie wiadomo, kiedy nowe przepisy powstaną i zostaną wprowadzone w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
2.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro