Reklama
Reklama

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie likwidacji zmiany czasu

fot.  Jean Scheijen/freeimages.com
fot. Jean Scheijen/freeimages.com

Posłowie parlamentu europejskiego przegłosowali dziś rezolucję wzywającą Komisję Europejską do przygotowania przepisów likwidujących zmianę czasu.

Pomysły likwidacji zmiany czasu pojawiają się przy każdej kolejnej zmianie czasu. W ubiegłym roku taki projekt forsowało w polskim Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe. Teraz sprawą zajęli się posłowie Parlamentu Europejskiego zrzeszeni w inicjatywie "Stop zmianie czasu" -Doskonale wiemy, że ludzki organizm ma swój wewnętrzny "zegar". Umyślne zakłócanie go dwa razy w roku można uznać za działanie szkodliwe dla zdrowia - mówiłaHeidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i członkini inicjatywy. Członkowie inicjatywy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że w tygodniu po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków samochodowych, uczniowie mają gorsze oceny, a pracownicy są mniej wydajni.

Ostatecznie rezolucja wzywająca Komisję Europejską do przygotowania odpowiednich przepisów została przegłosowana przez większość posłów, a jej zwolennicy wywodzą się właściwie ze wszystkich europejskich frakcji. Na razie nie wiadomo, kiedy nowe przepisy powstaną i zostaną wprowadzone w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro