Reklama
Reklama

Zły stan powietrza w Poznaniu: odradzamy spacery

fot. Maria
fot. Maria

Podobne warunki będą niestety utrzymywać się w najbliższych dniach.

Stosunkowo niskie temperatury i brak wiatru sprawiają, że smog w Poznaniu daje się we znaki mieszkańcom bardziej niż zwykle. Do pierwszego w lutym przekroczenia dopuszczalnego dobowego stężenia pyłu PM10 na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu doszło w środę. Dopuszczalna dzienna norma to 50 mikrogramów, a wczoraj odnotowano ich 89. Najgorzej było w godzinach wieczornych i w nocy. Obecnie cały czas stężenie pyłu PM10 w powietrzu jest tu wysokie.

Podobnie jest w przypadku stacji na Polance. Tu wskaźnik w środę pokazał średnie dobowe stężenie na poziomie 63 mikrogramów. Od rana w czwartek godzinowe stężenie oscyluje w okolicy 90 mikrogramów, a więc pewne jest, że w czwartek dobowa norma również zostanie przekroczona. Niestety najbliższe dni nie przyniosą zmiany. W piątek powietrze ma się nieznacznie poprawić, ale wciąż dojdzie do przekroczenia dobowej normy. W sobotę natomiast sytuacja się pogorszy.

Przypominamy, że przy wysokim stężeniu pyłu PM10 odradza się przebywania na zewnątrz przede wszystkim dzieciom, a także seniorom, szczególnie tym, którzy mają problemy z układem oddechowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro