Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Radna PiS „przerobiła” plakat radnej Zjednoczonej Lewicy i wywołała burzę

KaT
czwartek, 8.02.2018 r.
godz. 11.37
KaT | czwartek, 8.02.2018 r., godz. 11.37
Radna PiS „przerobiła” plakat radnej Zjednoczonej Lewicy i wywołała burzę
Wariacja na temat Marka Sternalskiego - fot. Marek Sternalski Facebook

Internauci uznali ją za „królową Painta”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Radna Zjednoczonej Lewicy Beata Urbańska zadowolona z sukcesu w walce o wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów z podstawówek i gimnazjów umieściła w internecie swój plakat. Były na nim jej zdjęcie, krótki tekst „Dzieciaki bez biletów” i opis. Po poniedziałkowym przegłosowaniu przez radnych propozycji z darmowymi przejazdami, bliźniaczy plakat na swoim facebookowym profilu umieściła radna PiS Ewa Jemielity. Jest na nim jej zdjęcie i… wycięty tekst z plakatu Beaty Urbańskiej. Wycięcia dokonano tak nieudolnie, że na plakacie Jemielity są nawet… włosy Urbańskiej.

Na „plagiat” uwagę zwróciło stowarzyszenie Ulepsz Poznań. - Na rozluźnienie wieczorne mamy dla Was niezły „lol-content” w postaci konkursu bez nagród. Znajdź 1 podobieństwo w zaprezentowanych grafikach. Uwaga, poziom trudności: wysoki. Brawo dla pani radnej Ewy Jemielity za pomysłowość i kunszt obsługi Painta - ironizuje stowarzyszenie na Facebooku.

Swój plakat „zrobił” również Marek Sternalski, radny PO. - Przepraszam, jeśli PiS się podłączył, to nas też nie może zabraknąć - tłumaczy. I wkleił swoją ironiczną wersję plakatu z hashtagiem „królowiepainta”.

Radna Jemielity zapewnia, że jej plakat miał być jedynie „żartem”.

Reklama