Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Ulica Murawa ma zostać zwężona do jednego pasa. Powstanie ścieżka dla rowerów

BS
środa, 7.02.2018 r.
godz. 21.30
BS | środa, 7.02.2018 r., godz. 21.30
Ulica Murawa ma zostać zwężona do jednego pasa. Powstanie ścieżka dla rowerów
fot. Google Street View

Zarząd Dróg Miejskich zlecił wykonanie projektu zmian organizacji ruchu w rejonie ulic Słowiańska - Murawa. Prace są prowadzone w ramach realizacji projektu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przygotowany projekt zmian związany jest z pracami nad zwycięskim projektem Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakłada wprowadzenie ułatwień dla rowerzystów na obszarze całych Winograd. Główną osią projektu ma być trasa Słowiańska od ulicy Mieszka I do Wilczaka, ale zmiany mają zajść też na ulicy Murawa, która ma zostać zwężona na odcinku pomiędzy ulicami Słowiańską a Winogrady oraz Słowiańską a rondem Solidarności. Wątpliwości w tej sprawie ma rada osiedla - Zastanawiamy się, czy to dobre rozwiązanie, aby ul. Murawa zawężać do jednego pasa ruchu kosztem budowy ścieżek rowerowych, zwłaszcza, iż po obu stronach są dość szerokie chodniki, mało uczęszczane, które można by było wykorzystać. Podzielamy zamiłowanie włodarzy naszego miasta do rowerów, ale nie aż takim kosztem - piszą radni na swoim profilu w serwisie Facebooku.

W ramach projektu ma też powstać parking rowerowy przy przystanku PST Słowiańska, a na jednokierunkowych uliczkach w całym rejonie ma zostać wprowadzony kontraruch rowerowy.

Choć nasz tekst oparliśmy na oficjalnym Biuletynie Miejskim, to już po publikacji skontaktowała się z naszą redakcją rzeczniczka Urzędu Miasta. Hanna Surma wyjaśnia, że projektowane zmiany związane są z projektem "Rowerowe Winogrady. Słowniańska Trasa Rowerowa", ale fragment dotyczący Murawy został do niego dodany - Z uwagi na uwarunkowania, między innymi terenowe, został połączony z innym, czyli wytyczeniem bezpiecznego połączenia rowerowego z Naramowic do centrum miasta przez ul. Murawa - wyjaśnia rzeczniczka i jednocześnie wyjaśnia, że ta część projektu nie będzie w tym roku realizowana - Projektowanie nie zostało jeszcze zakończone i nie zostało jeszcze zatwierdzone przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. ZDM informuje, że z uwagi na rozpoczynającą się w tym roku przebudowę mostu Lecha (nitki północnej) projekt nie będzie w tym roku realizowany. Ma to związek z możliwością znacznego zwiększenia się liczby samochodów przejeżdżających przez rejon Winograd po ograniczeniu ruchu na remontowanej przeprawie przez Wartę.

Dobrą informacją dla rowerzystów będzie natomiast inna inwestycja realizowana w tym rejonie - Z podobnych zadań w tym rejonie Poznania, w tym roku rozpocznie się budowa przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu Lechicka/Murawa. Jest to osobne zadanie. Przewiduje doprojektowanie przejazdu rowerowego do przejścia dla pieszych wraz z dobudową krótkiego fragmentu drogi rowerowej oraz dociągnięciem pasów rowerowych do skrzyżowania z Lechicką - podsumowuje Surma.

Reklama