Reklama

Trasa tramwajowa na Naramowice: zaczęły się badania terenu

fot. PIM
fot. PIM

Potrwają kilka tygodni.

Już na początku lutego informowaliśmy, że przetarg na przeprowadzenie badań geodezyjnych na terenie, po którym ma przebiegać trasa tramwajowa na Naramowice, wygrała firma Graph`it Studio z Warszawy. Miasto zapłaci wykonawcy prawie 1,1 mln złotych. Za co? W ciągu kilku tygodni w najważniejszych punktach na przyszłej trasie tramwajowej wykonane zostaną specjalistyczne badania.

W trakcie tych badań weryfikowane będzie m.in. ułożenie kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, rur, a także wszelkich innych obiektów, które mogą się znajdować pod ziemią. - Zastosowanie zaawansowanych metod badania, takich jak m.in georadar, powinno w dużej mierze zapobiec opóźnieniom w budowie trasy tramwajowej, spowodowanych nieprzewidzianymi na etapie planowania dodatkowymi pracami ziemnymi - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace związane z realizacją pierwszego etapu trasy tramwajowej na Naramowice (odcinek od pętli Wilczak do ulicy Błażeja) rozpoczną się w tym roku - teren ma zostać oczyszczony z zieleni i budynków kolidujących z planowaną trasą. Mają też się odbyć pierwsze właściwe roboty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro