Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama

Trasa tramwajowa na Naramowice: zaczęły się badania terenu

KaT
środa, 7.02.2018 r.
godz. 13.51
KaT | środa, 7.02.2018 r., godz. 13.51
Trasa tramwajowa na Naramowice: zaczęły się badania terenu
fot. PIM

Potrwają kilka tygodni.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1028 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1036 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już na początku lutego informowaliśmy, że przetarg na przeprowadzenie badań geodezyjnych na terenie, po którym ma przebiegać trasa tramwajowa na Naramowice, wygrała firma Graph`it Studio z Warszawy. Miasto zapłaci wykonawcy prawie 1,1 mln złotych. Za co? W ciągu kilku tygodni w najważniejszych punktach na przyszłej trasie tramwajowej wykonane zostaną specjalistyczne badania.

W trakcie tych badań weryfikowane będzie m.in. ułożenie kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, rur, a także wszelkich innych obiektów, które mogą się znajdować pod ziemią. - Zastosowanie zaawansowanych metod badania, takich jak m.in georadar, powinno w dużej mierze zapobiec opóźnieniom w budowie trasy tramwajowej, spowodowanych nieprzewidzianymi na etapie planowania dodatkowymi pracami ziemnymi - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace związane z realizacją pierwszego etapu trasy tramwajowej na Naramowice (odcinek od pętli Wilczak do ulicy Błażeja) rozpoczną się w tym roku - teren ma zostać oczyszczony z zieleni i budynków kolidujących z planowaną trasą. Mają też się odbyć pierwsze właściwe roboty.

Reklama