Reklama
Reklama

Wielkopolska: jest opóźnienie na modernizowanej trasie kolejowej

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Chodzi o trasę kolejową E59 Poznań - Wrocław.

O sprawie poinformował portal branżowy rynek-kolejowy.pl. Obecnie na trasie Poznań - Wrocław modernizacja linii kolejowej prowadzona jest na odcinkach Czempiń - Leszno oraz Leszno - Rawicz. Za pierwszy fragment odpowiada firma Torpol, a za kolejny konsorcjum, na którego czele stoi włoska firma Astaldi.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


To właśnie Włosi mają problem ze swoją częścią inwestycji. - Między Bojanowem a Lesznem występuje około 1-miesięczne opóźnienie w wykonywanych pracach przy obiektach inżynieryjnych, spowodowane niezapewnieniem przez wykonawcę odpowiedniej liczby podwykonawców. Zobowiązaliśmy wykonawcę do pilnego nadrobienia opóźnień tak, aby finalny termin zakończenia inwestycji został dotrzymany - wyjaśnia w rozmowie z portalem Zbigniew Wolny z PKP PLK. Wykonawca już zapewnia, że "chwilowe" problemy z podwykonawcami są przeszłością.

Zgodnie z planem roboty między Lesznem i Bojanowem powinny się zakończyć w sierpniu bieżącego roku, ale obecnie nie wiadomo, czy tego terminu uda się dotrzymać. Po ukończeniu wszystkich robót modernizacyjnych pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem podróż między tymi miastami ma się skrócić z około 120 minut do około 80 minut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro