Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
Reklama

Wielkopolska: jest opóźnienie na modernizowanej trasie kolejowej

KaT
środa, 7.02.2018 r.
godz. 14.40
KaT | środa, 7.02.2018 r., godz. 14.40
Wielkopolska: jest opóźnienie na modernizowanej trasie kolejowej
fot. PKP PLK

Chodzi o trasę kolejową E59 Poznań - Wrocław.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie poinformował portal branżowy rynek-kolejowy.pl. Obecnie na trasie Poznań - Wrocław modernizacja linii kolejowej prowadzona jest na odcinkach Czempiń - Leszno oraz Leszno - Rawicz. Za pierwszy fragment odpowiada firma Torpol, a za kolejny konsorcjum, na którego czele stoi włoska firma Astaldi.

To właśnie Włosi mają problem ze swoją częścią inwestycji. - Między Bojanowem a Lesznem występuje około 1-miesięczne opóźnienie w wykonywanych pracach przy obiektach inżynieryjnych, spowodowane niezapewnieniem przez wykonawcę odpowiedniej liczby podwykonawców. Zobowiązaliśmy wykonawcę do pilnego nadrobienia opóźnień tak, aby finalny termin zakończenia inwestycji został dotrzymany - wyjaśnia w rozmowie z portalem Zbigniew Wolny z PKP PLK. Wykonawca już zapewnia, że „chwilowe” problemy z podwykonawcami są przeszłością.

Zgodnie z planem roboty między Lesznem i Bojanowem powinny się zakończyć w sierpniu bieżącego roku, ale obecnie nie wiadomo, czy tego terminu uda się dotrzymać. Po ukończeniu wszystkich robót modernizacyjnych pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem podróż między tymi miastami ma się skrócić z około 120 minut do około 80 minut.

Reklama