Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Targowisko Bema zniknie? Ubywa kupców

KaT
środa, 7.02.2018 r.
godz. 14.15
KaT | środa, 7.02.2018 r., godz. 14.15
Targowisko Bema zniknie? Ubywa kupców

Choć zgodnie z podpisaną umową Targowisko Bema na Wildzie może działać jeszcze trzy lata, już teraz radykalnie zmniejszyła się liczba handlujących tu kupców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się dziś Targowisko Bema, przewiduje… zieleń. W związku z tym działalność kupców w tym miejscu ma potrwać jeszcze maksymalnie trzy lata. Ale nie wiadomo, czy targowisko nie zniknie wcześniej. Umowa, którą otrzymaliśmy z miasta, to umowa na czas określony. Zostały nam jeszcze trzy lata, pod warunkiem, że nasi kupcy do tego czasu wytrzymają - wyjaśnia Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. A z tym może być trudno. W ciągu ostatnich 18 miesięcy liczba kupców zmniejszyła się z 92 do zaledwie 39.

- Od roku 2000 zupełny upadek. Nic się tu nie robiło, żeby targowisko się rozwijało - mówi Jerzy, jeden z kupców. A podobnych głosów jest więcej. Także takich, że od pewnego czasu do targowiska nawet nie ma porządnego dojścia. Od strony ul. Królowej Jadwigi trwa remont alejek, a od Chwiałki wejść się nie da.

Spółka Targowiska przyznaje, że jeśli kupcy przetrwają do końca umowy (najbliższe trzy lata) to istnieje możliwość utworzenia dla nich nowej hali przy ulicy Maratońskiej, a więc w bliskim sąsiedztwie dotychczasowego obiektu.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama