Reklama

Kolejna rozprawa Adama Z.: przesłuchają mężczyznę, który znalazł zwłoki Ewy Tylman

W środę odbędzie się kolejna rozprawa w procesie Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.

Przed sądem zeznawać będzie sześciu świadków. Numerem jeden na liście jest mężczyzna, który w lipcu 2016 roku znalazł w Warcie zwłoki Ewy Tylman. Odkrycia dokonał na terenie Czerwonaka, w pobliżu pompy i żwirowni. Ciało prawdopodobnie było przysypane piaskiem przez działanie maszyny i dlatego zaczęło unosić się na wodzie dopiero po kilku miesiącach. Gdy mężczyzna zorientował się, że w wodzie znajdują się ludzkie zwłoki, powiadomił policję. Wcześniej zrobił jednak kilka zdjęć i nagrał film, które chciał sprzedać dziennikarzom za kilka tysięcy złotych. Sprawą zainteresowała się policja, ale ostatecznie go nie ukarano.

Kogo jeszcze przesłucha sąd? Będą to świadkowie, którzy do tej pory nie pojawili się w sądzie - między innymi kobieta, która pracowała z Ewą Tylman i pracownik biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego. Przesłuchani zostaną też biegli - lekarz, który przeprowadzał sekcję zwłok Ewy Tylman oraz specjalista analizujący wyniki badań wariografem Adama Z.

Rodzina Ewy Tylman chce także, by podczas rozprawy odtworzono nagrania przedstawiające drogę kobiety i Adama Z. z nocy jej zaginięcia. Nie wiadomo jednak czy nastąpi to już w środę. Kolejna rozprawa 15 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro