Reklama
Reklama

Dworzec Zachodni: "roboty budowlane zaawansowane w 70%"

Zdjęcie ze stycznia | fot. czytelnik
Zdjęcie ze stycznia | fot. czytelnik

Trwa modernizacja poznańskiego Dworca Zachodniego.

- Roboty budowlane na Dworcu Zachodnim zaawansowane są w 70 % - wyjaśnia Michał Stilger z Polskich Kolei Państwowych. - Obecnie prowadzone są prace konserwatorskie na elewacji i roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Uruchamianie są także poszczególne systemy i urządzenia - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Jeden z naszych czytelników w styczniu sugerował, że budynek będzie mieć... różowe ściany. Taki kolor pojawił się bowiem na jeden ze ścian. PKP zapewnia, że kolor elewacji będzie inny. - Elewacja nie zyskała różowego koloru. Prace konserwatorskie, w tym również dobór koloru elewacji, realizowane są w uzgodnieniu z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zastosowany kolor został przyjęty po wcześniejszym przeprowadzeniu badań stratygraficznych i ocen konserwatorskich, czyli zgodnie ze standardami rewitalizacji obiektach będących w rejestrze zabytków - zapewnia Stilger.

Przypomnijmy, że modernizacja obiektu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Nowy wygląd zyska wnętrze budynku, ale też jego zewnętrzna część. Będą tu m.in. nowe toalety, wymieniona zostanie instalacja, stolarka drzwiowa i okienna, a także zagospodarowany zostanie teren przed obiektem. Równocześnie dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się tutaj specjalne ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a także tabliczki z napisami w systemie Braille’a. Zaplanowano również montaż pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących.

Całość będzie kosztować około 7 mln złotych. Prace mają się zakończyć wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro