Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 15
Reklama

Dworzec Zachodni: „roboty budowlane zaawansowane w 70%”

KaT
środa, 7.02.2018 r.
godz. 07.46
KaT | środa, 7.02.2018 r., godz. 07.46
Dworzec Zachodni: „roboty budowlane zaawansowane w 70%”
Zdjęcie ze stycznia - fot. czytelnik

Trwa modernizacja poznańskiego Dworca Zachodniego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
23°C 1015 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1018 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Roboty budowlane na Dworcu Zachodnim zaawansowane są w 70 % - wyjaśnia Michał Stilger z Polskich Kolei Państwowych. - Obecnie prowadzone są prace konserwatorskie na elewacji i roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Uruchamianie są także poszczególne systemy i urządzenia - dodaje.

Jeden z naszych czytelników w styczniu sugerował, że budynek będzie mieć… różowe ściany. Taki kolor pojawił się bowiem na jeden ze ścian. PKP zapewnia, że kolor elewacji będzie inny. - Elewacja nie zyskała różowego koloru. Prace konserwatorskie, w tym również dobór koloru elewacji, realizowane są w uzgodnieniu z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zastosowany kolor został przyjęty po wcześniejszym przeprowadzeniu badań stratygraficznych i ocen konserwatorskich, czyli zgodnie ze standardami rewitalizacji obiektach będących w rejestrze zabytków - zapewnia Stilger.

Przypomnijmy, że modernizacja obiektu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Nowy wygląd zyska wnętrze budynku, ale też jego zewnętrzna część. Będą tu m.in. nowe toalety, wymieniona zostanie instalacja, stolarka drzwiowa i okienna, a także zagospodarowany zostanie teren przed obiektem. Równocześnie dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się tutaj specjalne ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a także tabliczki z napisami w systemie Braille’a. Zaplanowano również montaż pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących.

Całość będzie kosztować około 7 mln złotych. Prace mają się zakończyć wiosną.

Reklama