Reklama
Reklama

Duże zainteresowanie konkursem na projekt kładki pieszo-rowerowej nad Wartą i Cybiną

fot. UMP
fot. UMP

Aż 44 zgłoszenia wpłynęły na konkurs na wykonanie projektu kładki, która ma połączyć Stare Miasto z Berdychowem.

Początkowo miasto planowało wybudowanie kładki z użyciem zabytkowych przęseł mostu kolejowego. Takie rozwiązanie wzbudziło sprzeciw specjalistów oraz społeczników, a miasto ostatecznie zdecydowało się na ogłoszenie konkursu na projekt kładki - Budowa tej kładki jeszcze bardziej uatrakcyjni tereny nad Wartą. Skorzystają na tym piesi i rowerzyści. Będzie to dla nich alternatywna droga łącząca tereny przy Politechnice po jednej stronie, a Chwaliszewo i Stare Miasto po drugiej. Otworzy się również dostęp do południowej część Ostrowa Tumskiego, a sama kładka uzupełni infrastrukturę pieszo-rowerową po obu brzegach rzeki - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania.

Konkurs ogłoszono w grudniu zeszłego roku, a 19 stycznia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. Okazało się, że zainteresowane konkursem są 44 podmioty, z których zaledwie dwa nie spełniły wymogów formalnych. Zwycięzca konkursu będzie zobligowany do wykonania projektu budowlanego, uzyskania niezbędnych decyzji na realizacje mostu oraz pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Kładka powinna zostać oddana do użytku w połowie 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.74 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro