Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-7 -8
Reklama

Piotr i Paweł szuka inwestora strategicznego. Wpłynęło kilka atrakcyjnych ofert

BS
wtorek, 6.02.2018 r.
godz. 18.30
BS | wtorek, 6.02.2018 r., godz. 18.30
Piotr i Paweł szuka inwestora strategicznego. Wpłynęło kilka atrakcyjnych ofert
fot. mat. prasowe Piotr i Paweł

Informacje o poszukiwaniu przez poznańską sieć inwestora strategicznego pojawiły się już pod koniec ubiegłego roku. Teraz portal Wiadomości Handlowe dowiedział się, że zbieranie ofert już się zakończyło.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
-7°C 1009 hPa
POJUTRZE
pogoda
-3°C 1011 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Informacje o planach pozyskania inwestora strategicznego pojawiły się w listopadzie 2017 roku. Teraz właściciele sieci poinformowali portal wiadomoscihandlowe.pl, że przyjmowanie ofert zakończyło się - Proces ten zaowocował złożeniem konkretnych ofert przez inwestorów zainteresowanych inwestycją w sieć. W najbliższym czasie zostanie dokonany wybór inwestora, który skutecznie zabezpieczy konkurencyjność oraz możliwość dalszego rozwoju firmy na rynku - informują właściciele sieci.

Na razie nie są znane żadne szczegóły złożonych ofert. Z nieoficjalnych informacji wynika, że swoje oferty złożyły głównie podmioty prowadzące już działalność handlową na terenie Polski, ale pojawiły się też oferty od przedsiębiorców, którzy do tej pory nie byli obecni w Polsce. Nie wiadomo też, jaki procent udziałów zostanie zbyty na rzecz inwestora. Początkowo mówiono o 51%, ale niewykluczone jest też całkowite przejęcie sieci.

Z informacji branżowego portalu wynika, że dotychczasowi właściciele są zdeterminowani i zamierzają szybko przeprowadzić proces pozyskania inwestora.

Reklama