Reklama
Reklama

Nowe stacje i nowe rowery w Poznańskim Rowerze Miejskim

fot. Włodzimierz Hoppel

O planach kolejnej rozbudowy Poznańskiego Roweru Miejskiego pisaliśmy już na naszych łamach. We wtorek ZTM poinformowała, że znane są już lokalizacje nowych stacji.

Poznański Rower Miejski powstał w 2012 roku i początkowo liczył zaledwie siedem stacji. W kolejnych latach system był rozbudowany i notował kolejne rekordy. W 2017 roku z systemu korzystało już blisko 100 tysięcy użytkowników, którzy wypożyczali rowery ponad milion razy. Wraz z końcem poprzedniego sezonu informowano, że planowana jest kolejna rozbudowa.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA

W przyszłym roku pojawią się 22 nowe stacje i 220 rowerów, a Gazeta Wyborcza podała we wtorek lokalizacje nowych stacji. Stacje pojawią się w następujących miejscach:os. Jagiełły (Piątkowo) Nasienna (Winiary) Jasna Rola (Naramowice) os. Piastowskie, os. Stare Żegrze, Piaśnicka Rynek, os. Orła Białego, os. Rusa/Chartowo, Inflancka, Keplera (os. Kopernika), Polanka, Kórnicka, Buczka/Kołłątaja (Świerczewo), Maczka (Sołacz), Karpia (Naramowice), Dmowskiego/Stablewskiego (Łazarz), Targi (przy Międzynarodowych Targach Poznańskich), Marcinkowskiego/Podgórna, Sieroca (centrum), Spadzista (Wilda), Malwowa/Złotowska, Junikowo (pętla).

W 2018 roku do dyspozycji użytkowników będzie 111 stacji i prawie 1200 rowerów.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro