Reklama
Reklama

Rada Miasta poparła projekt darmowej komunikacji dla uczniów

fot. Jakub Walczak
fot. Jakub Walczak

O projekcie darmowej komunikacji dla uczniów mówi się od wielu miesięcy. Ostatecznie prezydent Jacek Jaśkowiak doprowadził do kompromisu pomiędzy miejskimi radnymi, a projekt został dziś poparty przez większość radnych.

Dyskusje o wprowadzeniu darmowej komunikacji dla uczniów toczą się w Poznaniu od wielu miesięcy. Projekt został stworzony przez radnych Zjednoczonej Lewicy i zakładał, że darmowa komunikacja będzie przysługiwała uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Platforma Obywatelska zaproponowała, żeby z darmowej komunikacji mogli korzystać wszyscy uczniowie do osiemnastego roku życia, ale szybko okazało się, że to zbyt droga propozycja. Później radni PO proponowali, żeby z darmowej komunikacji mogli korzystać najbiedniejsi.

Ostatecznie udało się osiągnąć kompromis i radni PO poparli projekt Zjednoczonej Lewicy - Doszliśmy do wniosku, że należy wyjść naprzeciwko oczekiwaniom społecznym. To dobry krok, który wpłynie na propagowanie komunikacji publicznej - zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców - tłumaczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i dodaje - Może nie jest to działanie tak widoczne, jak remonty torowisk czy zakup nowych tramwajów i autobusów, ale również bardzo pożądane.

Projekt Zjednoczone Lewicy był głosowany w poniedziałek po południu. Został poparty przez 31 radnych, trzech wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw. Szacowany koszt wprowadzonych zmian to 2,5 mln złotych. ZTM szacuje, że z darmowej komunikacji skorzysta 27 tysięcy uczniów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro