Koszykówka: wygrana Biofarm Basketu, porażka Enea AZS

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w niedzielę zawodnicy Biofarm Basketu Poznań. Gorzej radziły sobie Akademiczki.

Rywalem młodych poznaniaków był Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Po pierwszej połowie 3-punktową przewagę mieli gospodarze, a przed ostatnią kwartą goście mieli już 5 pkt. straty. W ostatniej części gry podopieczni Przemysława Szurka wrzucili jednak wyższy bieg i zapewnili sobie końcowy triumf.

W 21 kolejkach poznaniacy zdobyli 30 pkt., co daje obecnie 11. lokatę w tabeli I ligi koszykówki mężczyzn.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Biofarm Basket Poznań 88:90 (31:27, 17:18, 23:21, 17:24)

Elektrobud-Investment ZB: Cetnar 16, Madziar 15, Jarmakowicz 14, Ornoch 12, Kordalski 8, Cechniak 7, Mikołaj Stopierzyński 7, Paszkiewicz 5, Hubert Stopierzyński 4, Hałas 0.

Biofarm Basket: Wieloch 19, Struski 17, Fiszer 16, Metelski 15, Kurpisz 14, Konopatzki 6, Smorawiński 2, Samsonowicz 1, Czyż 0.

O wiele gorsze humory mają kibice Enea AZS Poznań. Akademiczki przegrały w meczu Basket Ligi Kobiet z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:97. O porażce gospodyń przesądziła bardzo słaba trzecia kwarta. Na nic zdały się wysiłki Jazmine Davis, która zdobyła w sumie 27 punktów.

Po 15. kolejce poznańskie Akademiczki zajmują 11. lokatę w tabeli BLK z 15 pkt. na koncie.

Enea AZS Poznań - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 80:97 (22:24, 26:16, 12:33, 20:24)

Enea AZS: Davis 27, Rymarenko 11, Tunstull 9, Bednarczyk 8, Woźniak 9, Parzeńska 6, Marciniak 6, Stejskalova 4, Niemojewska 0.

AZS AJP: Rytsikowa 22, Hurst 20, Pawlak 18, Swords 16, Misiek 16, Stelmach 3, Szajtauer 2, Jaworska 0, Prezelj 0.