Reklama

Tesco zamyka kolejne sklepy w Polsce. Pracę straci 600 osób

fot. Ross Brown/freeimages.com
fot. Ross Brown/freeimages.com

W ostatnich latach Tesco regularnie zamykał nierentowne placówki na terenie Polski. Również w tym roku zlikwidowane zostanie kilkanaście sklepów.

Do informacji o planowanej restrukturyzacji dotarł portal Wiadomości Handlowe, który powołuje się na informacje od NSZZ Solidarność Tesco. Z przekazywanych informacji wynika, że zamknięte zostaną następujące sklepy:

Gliwice Toszecka, Rydułtowy Ładna, Siemianowice Śląskie, Skoczów Morcinka, Garwolin Targowa, Oświęcim Nojego, Oświęcim Śniadeckiego, Ruda Śląska Górnośląska, Lubaczów Baziaka, Brzeszcze, Knurów 1 Maja, Ustroń Cieszyńska, Świdnica Marcinkowskiego, Dębica Kościuszki, Środa Wielkopolska, Stalowa Wola Okulickiego, Łódź Przybyszewskiego i Piotrków Trybunalski Szkolna.

Dodatkowo planowana jest restrukturyzacja zatrudnienia w pozostałych placówkach. W związku z podejmowanymi działaniami pracę straci 367 szeregowych pracowników oraz 233 osoby zajmujące kierownicze stanowiska. Zwolnienia zaplanowane są na okres od 23 lutego do 1 marca. Większość zamykanych sklepów będzie działała do marca.

To kolejny rok, w którym Tesco likwiduje sklepy. W 2017 roku zamknięto jedenaście placówek, a w latach 2015-2016 piętnaście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro