Reklama
Reklama

Protestujący zablokowali drogi przy polskiej granicy

fot. Darek Delmanowicz/PAP
fot. Darek Delmanowicz/PAP

Około godziny 10 rozpoczęła się blokada dróg prowadzących do przejść granicznych Szegini-Medyka oraz Rawa Ruska-Hrebenne. Protest ma trwać przez cały dzień.

O planach zablokowania dróg prowadzących do przejść granicznych pomiędzy Ukrainą a Polską pisaliśmy już w styczniu.Powodem blokady jest zmiana przepisów celnych, która weszła w życie 1 stycznia.Nowe przepisy uderzyły w osoby zajmujące się przygranicznym handlem. W tej chwili na Ukrainę można wwieźć bez opłaty celnej towary o wartości maksymalnie 500 euro oraz wadze do 50 kilogramów. Dodatkowo osoba przewożąca towar musi przebywać za granicą minimum dobę i nie może przekraczać granicy częściej niż co 72 godziny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przeciwko zmianom protestują mieszkańcy strefy przygranicznej, którzy żyli z przygranicznego handlu. W sobotę około godziny 10 rano zablokowali oni drogi prowadzące do przejśćSzegini-Medyka oraz Rawa Ruska-Hrebenne. W miejscach blokad przepuszczany jest jeden samochód na piętnaście minut. Blokada ma być prowadzona przez całą sobotę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro