Reklama
Reklama

Episkopat złożył arcybiskupowi Paetzowi życzenia urodzinowe. Teraz przeprasza

fot. Twitter EpiskopatNews
fot. Twitter EpiskopatNews

Na Twitterze EpiskopatNews prowadzonym przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski pojawił się "niefortunny wpis".

- Dzisiaj rocznica urodzin abp. Juliusza Paetza, a także rocznica święceń biskupich bp. Władysława Bobowskiego oraz bp. Mariana Rojka. Plurimos annos! - można było przeczytać we wpisie na Twitterze.

Wpis oburzył wielu internautów. Przypomnijmy, że oskarżenia pod adresem arcybiskupa Juliusza Paetza dotyczące molestowania kleryków pojawiły się w 2002 roku. Ostatecznie duchowny im zaprzeczył, ale zrezygnował z pełnienia funkcji metropolity poznańskiego. Do dziś mieszka na Ostrowie Tumskim i uczestniczy w uroczystościach kościelnych.

Około 14.00 na Twitterze EpiskopatNews pojawił się nowy wpis. - Informujemy, że na Twitterze publikujemy wiadomości o urodzinach, święceniach i innych datach związanych ze wszystkimi biskupami, dlatego znalazł się tutaj wpis także o urodzinach abp. Paetza. Naszym zamiarem nie było urażenie kogokolwiek. Umieszczenie wpisu było niefortunne - czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro