Reklama
Reklama

Episkopat złożył arcybiskupowi Paetzowi życzenia urodzinowe. Teraz przeprasza

fot. Twitter EpiskopatNews

Na Twitterze EpiskopatNews prowadzonym przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski pojawił się "niefortunny wpis".

- Dzisiaj rocznica urodzin abp. Juliusza Paetza, a także rocznica święceń biskupich bp. Władysława Bobowskiego oraz bp. Mariana Rojka. Plurimos annos! - można było przeczytać we wpisie na Twitterze.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Wpis oburzył wielu internautów. Przypomnijmy, że oskarżenia pod adresem arcybiskupa Juliusza Paetza dotyczące molestowania kleryków pojawiły się w 2002 roku. Ostatecznie duchowny im zaprzeczył, ale zrezygnował z pełnienia funkcji metropolity poznańskiego. Do dziś mieszka na Ostrowie Tumskim i uczestniczy w uroczystościach kościelnych.

Około 14.00 na Twitterze EpiskopatNews pojawił się nowy wpis. - Informujemy, że na Twitterze publikujemy wiadomości o urodzinach, święceniach i innych datach związanych ze wszystkimi biskupami, dlatego znalazł się tutaj wpis także o urodzinach abp. Paetza. Naszym zamiarem nie było urażenie kogokolwiek. Umieszczenie wpisu było niefortunne - czytamy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro