Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 17
Reklama

Ponad milion złotych za badania na trasie tramwaju na Naramowice. Jest wykonawca

KaT
piątek, 2.02.2018 r.
godz. 12.00
KaT | piątek, 2.02.2018 r., godz. 12.00
Ponad milion złotych za badania na trasie tramwaju na Naramowice. Jest wykonawca
fot. UM

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały firmę, która zajmie się przeprowadzeniem badań geodezyjnych na terenie, po którym ma przebiegać trasa tramwajowa na Naramowice.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1017 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informują PIM, w drodze przetargu wybrano ofertę firmy Graph`it Studio z Warszawy. Inwestor zapłaci wykonawcy prawie 1,1 mln złotych. Badania weryfikujące mają na celu zaktualizowanie mapy zasadniczej, a tym samym przygotowanie informacji niezbędnych do zaprojektowania trasy i zaplanowania prac budowlanych. Dodatkowo w niektórych miejscach użyty zostanie georadar, by uniknąć „niespodzianek” w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Prace związane z realizacją pierwszego etapu trasy tramwajowej na Naramowice (odcinek od pętli Wilczak do ulicy Błażeja) rozpoczną się w tym roku - teren ma zostać oczyszczony z zieleni i budynków kolidujących z planowaną trasą. Mają też się odbyć pierwsze właściwe roboty.

Nową trasą mamy dojechać na Naramowice w 2022 roku. Budowa ma kosztować blisko 460 milionów, z czego niemal 110 pochodzi z Unii Europejskiej. Miasto właśnie uruchomiło stronę internetową dedykowaną tej inwestycji. Znajdziesz ją TUTAJ.

Reklama