Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Park Stare Koryto Warty nagrodzony

j
czwartek, 1.02.2018 r.
godz. 21.16
j | czwartek, 1.02.2018 r., godz. 21.16
Park Stare Koryto Warty nagrodzony
fot. archiwum

Nagrodę za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce przyznało Poznaniowi Towarzystwo Urbanistów Polskich.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nagrodę odebrał Maciej Wudarski - zastępca prezydenta Poznania podczas XI Dnia Urbanisty organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, który odbywa się wraz z targami Budma.

Ta realizacja broni się przede wszystkim frekwencją. Poznaniacy bardzo licznie przychodzą do tego parku, który połączył Stare Miasto z Wartą. Rodzice chętnie odprowadzają swoje pociechy na innowacyjny plac zabaw. Jest też miejsce do rekreacji i wydarzeń kulturalnych - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Projekt został doceniony przez kapitule między innymi za to, że park w Starym Korycie Warty jest dostosowany do potrzeb osób w różnym wieku, za walory estetyczne oraz powiązania zrealizowanej przestrzeni z otoczeniem.

Przypomnijmy. Prace na terenie, który od 40 lat był niezagospodarowany ruszyły w 2014 roku. Wówczas między innymi ukształtowano i uporządkowano teren. Kolejny etap kontynuowano w 2015 i 2016 roku. Nie tylko utworzono tu park z fontanną i wiatą widokową, ale też ogromny plac zabaw. Całość kosztowała ponad 7 milionów złotych.

Reklama