Reklama

Park Stare Koryto Warty nagrodzony

fot. archiwum
fot. archiwum

Nagrodę za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce przyznało Poznaniowi Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Nagrodę odebrał Maciej Wudarski - zastępca prezydenta Poznania podczas XI Dnia Urbanisty organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich, który odbywa się wraz z targami Budma.

Ta realizacja broni się przede wszystkim frekwencją. Poznaniacy bardzo licznie przychodzą do tego parku, który połączył Stare Miasto z Wartą. Rodzice chętnie odprowadzają swoje pociechy na innowacyjny plac zabaw. Jest też miejsce do rekreacji i wydarzeń kulturalnych - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Projekt został doceniony przez kapitule między innymi za to, że park w Starym Korycie Warty jest dostosowany do potrzeb osób w różnym wieku, za walory estetyczne oraz powiązania zrealizowanej przestrzeni z otoczeniem.

Przypomnijmy. Prace na terenie, który od 40 lat był niezagospodarowany ruszyły w 2014 roku. Wówczas między innymi ukształtowano i uporządkowano teren. Kolejny etap kontynuowano w 2015 i 2016 roku. Nie tylko utworzono tu park z fontanną i wiatą widokową, ale też ogromny plac zabaw. Całość kosztowała ponad 7 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro