Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Poznańska Cytadela wypięknieje: ogród miododajny, oczko wodne i kwiecista flaga

KaT
czwartek, 1.02.2018 r.
godz. 12.06
KaT | czwartek, 1.02.2018 r., godz. 12.06
Poznańska Cytadela wypięknieje: ogród miododajny, oczko wodne i kwiecista flaga
Ogród miododajny w amfiteatrze - fot. ZZM

Na wiosnę w parku Cytadela ma się pojawić jeszcze więcej kwiatów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Choć efekty pracy będą widoczne dopiero na wiosnę, Zarząd Zieleni Miejskiej już zatroszczył się o to, by na Cytadeli było co podziwiać. Posadzono tu m.in. setki cebulek hiacyntów. W ogród miododajny ma się natomiast zamienić nieużywany od lat amfiteatr. Od dawna nie ma tu już na czym siedzieć, a odnowienie obiektu byłoby bardzo kosztowne. Stąd pomysł, by zasadzić tu kwiaty, które będą przyciągać pszczoły. Pierwsze ule już stanęły w parku.

Ale to nie koniec. W tym roku odnowiony ma zostać „ogród wodny”. Niecka wodna z rzeźbą Jerzego Sobocińskiego „Mewy” od lat nie jest wypełniona wodą. Porosła natomiast trawą. Teraz ma się doczekać prawdziwej metamorfozy dzięki środkom z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycję polegającą na odnowieniu obiektu zarezerwowano 0,5 mln złotych. Nie wiadomo jednak czy za taką kwotę uda się przeprowadzić wszystkie zaplanowane prace. A jest ich sporo - m.in. odnowienie niecki i rzeźby, utworzenie nowego zejścia do niecki, zasadzenie kwiatów i krzewów.

Inną niespodzianką dla miłośników Cytadeli będą kwieciste flagi narodowe utworzone z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Podobne dywany kwiatowe mają się w tym roku pojawić także w innych częściach Poznania.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama