Reklama
Reklama

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu gazu w Murowanej Goślinie

fot. OSP Murowana Goślina
fot. OSP Murowana Goślina

W sprawie wybuchu gazu do jakiego doszło w ubiegłym tygodniu w Murowanej Goślinie wszczęte zostało śledztwo. Prokuratura przesłuchała już pierwszych świadków a uszkodzona rura została zabezpieczona do badań.

Postanowieniem z dnia 29 stycznia 2018r. wszczęto śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów łatwopalnych - poinformowała Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W miejscu zdarzenia przeprowadzone zostały już oględziny. Brali w nich udział biegli z dziedziny pożarnictwa, gazownictwa, nauk geograficznych i geologicznych, inspektorzy nadzoru budowlanego i drogowego. Przystąpiono również do pierwszych przesłuchań świadków, uszkodzona rura została zabezpieczona do dalszych badań - dodaje Mazur-Prus.

Przypomnijmy. Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu - w nocy z czwartku na piątek w Murowanej Goślinie przy ulicy Gnieźnieńskiej. W wyniku wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia DM500 Poznań-Rogoźno i pożaru całkowitemu zniszczeniu uległy 3 budynki mieszkalne i 1 gospodarczy, kilkanaście zostało uszkodzonych Na szczęście żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro