Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Miał prawo jazdy od 3 tygodni, cudem nie zabił siebie i koleżanki. Odebrano mu uprawnienia

KaT
wtorek, 30.01.2018 r.
godz. 13.45
KaT | wtorek, 30.01.2018 r., godz. 13.45
Miał prawo jazdy od 3 tygodni, cudem nie zabił siebie i koleżanki. Odebrano mu uprawnienia
fot. Policja Konin

18-latek prowadził Audi A4 i nie wyhamował przed betonowym słupem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie miejscowości Boguszyczki w gminie Wierzbinek. Kierowca, który zaledwie trzy tygodnie wcześniej odebrał swoje prawo jazdy, prowadził Audi, w którym siedziała też jego 18-letnia koleżanka.

Zdaniem policjantów nastolatek jechał autem zdecydowanie za szybko. - Kiedy zauważył, że nie zdoła wyhamować przed skrzyżowaniem, zaczął hamować hamulcem awaryjnym, co spowodowało, że kierowane przez niego Audi odwróciło się bokiem i z impetem uderzyło w duży betonowy słup energetyczny - wyjaśnia policja z Konina.

Choć samochód jest poważnie zniszczony i nie nadaje się do dalszego użytkowania, nikomu nic się nie stało. - Za spowodowanie kolizji drogowej przepisy przewidują ukaranie kierowcy mandatem karnym, ale ze względu na bardzo duże zagrożenie, jakie stworzył młody kierowca, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i sporządzą przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu, który też zdecyduje o długości okresu, na jaki 18-latek straci prawo jazdy - dodaje.

Reklama