Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Stary Poznań Główny zamieni się w… halę targową!

KaT
wtorek, 30.01.2018 r.
godz. 08.24
KaT | wtorek, 30.01.2018 r., godz. 08.24
Stary Poznań Główny zamieni się w… halę targową!
Trwają przygotowania do wielkiego otwarcia - fot. Hala Dworcowa / Facebook

Pod koniec lutego poznański stary dworzec kolejowy dostanie „nowe życie”.

Nie chodzi jednak o wielką modernizację budynku, na którą czekają z niecierpliwością mieszkańcy, ale o tymczasowe rozwiązanie, które będzie tu funkcjonować. Hol starego dworca 23 lutego zamieni się w halę targową w ramach Nocnego Targu.

Obecnie niewiele wiadomo o organizatorach tego wydarzenia, ale zapowiadają, że weekend otwarcia odbędzie się w dniach 23 - 25 lutego. - W budynku nieczynnego dworca Poznań Główny odpalamy projekt Hala Dworcowa - skierowany dla głodomorów wrażeń kulinarnych i kulturalnych, którzy będą mieli okazję konsumować przyjemności w każdy weekend - bez wymówek Klimatyczne miejsce w samym sercu Poznania z barem (a na barze wiadome rzeczy) z szamką podawaną przez okienka dawnych kas biletowych - czy trzeba czegoś więcej - dopytują.

W każdy weekend w Nocnym Targu udział brać będzie kilkunastu wystawców street foodowych, otwarty będzie bar, a na gości czekać będzie mnóstwo miejsc do siedzenia. Nie zabraknie też atrakcji muzycznych oraz strefy „chill”, o której w tej chwili nic nie wiadomo. Wstęp na Nocny Targ będzie bezpłatny.

Nie jest to pierwszy Nocny Targ działający w Poznaniu. W ciepłych miesiącach podobne miejsce, w którym można spróbować różnych dań, posłuchać muzyki czy po prostu spotkać się ze znajomymi funkcjonuje przy ulicy Kolejowej. W tym roku wznowi działalność w kwietniu.

Reklama