Reklama

Przebudowa przystanków "Most Teatralny" bez wykonawcy. Za drogie oferty

fot. czytelnik

W kolejnym przetargu co prawda złożono oferty, ale przewyższały finansowe możliwości miasta.

W październiku ogłoszono pierwszy przetarg na zmodernizowanie początkowo tymczasowych przystanków "Most Teatralny" na trasie PST. Postępowanie trzeba było unieważnić, bo do Poznańskich Inwestycji Miejskich nie wpłynęła żadna oferta od zainteresowanego wykonawcy.

Dziś jest podobnie. W piątek PIM poinformowały, że kolejny przetarg również trzeba było unieważnić. Dlaczego? Tym razem wpłynęły dwie oferty od wykonawców, ale opiewały na znacznie wyższe kwoty niż miasto przeznaczyło na przebudowę. Miasto chciałoby przebudować przystanki za maksymalnie 1,9 mln złotych. Tymczasem najtańsza oferta opiewa na 3,4 mln złotych, a najdroższa na 4,3 mln złotych. Miasto zaznacza, że nie ma możliwości zwiększenia finansowania dla tej inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami, po modernizacji perony mają mieć po 45 metrów i mają się na nich pojawić wiaty przystankowe. Nowością będzie sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych przez torowisko. - Dojście do przystanku z poziomu ulicy Roosevelta realizowane będzie za pomocą dwubiegowych schodów oraz windy zlokalizowanej w części południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano chodnik - czytamy w dokumentacji przetargowej. Teren przystanków ma być oświetlony i objęty monitoringiem. Mają się tu także pojawić tablice informacji pasażerskiej.

Obecnie nie wiadomo kiedy inwestycja się odbędzie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.51 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro