Reklama
Reklama

Zobacz najstarsze ratajskie osiedle na archiwalnych zdjęciach

fot. Archiwum SM Osiedle Młodych

50 lat temu do pierwszego bloku na Ratajach wprowadzili się mieszkańcy. Z tej okazji spółdzielnia Osiedle Młodych przypomina jak wyglądało osiedle na początku swojego funkcjonowania.

Już w czwartek przypominaliśmy, że w styczniu mija 50 lat od momentu wprowadzenia się pierwszych mieszkańców na ratajskie osiedla z wielkiej płyty. Ponieważ informacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wracamy do archiwalnych zdjęć Rataj z tego okresu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


W niedzielę, 28 stycznia, minęło dokładnie 50 lat od momentu wręczenia pierwszych kluczy mieszkańcom pierwszego bloku na osiedlu Piastowskim (blok nr 111 - 112). - Express Poznański o tym wydarzeniu pisał tak: "Pierwszych lokatorów Osiedla na Ratajach przyjęto powitalnym listem, kwiatami na schodach i sprężystą administracją" - wyjaśnia SM Osiedle Młodych. Z tej okazji pokazuje zdjęcia z początków funkcjonowania osiedla, które znajdują się w zasobach spółdzielni mieszkaniowej.

To właśnie osiedle Piastowskie jest najstarszym na całych Ratajach. Akt erekcyjny pod pierwszy blok wmurowano 18 lipca 1966 roku, a w styczniu 1968 wprowadzili się do niego lokatorzy. 7 lat później powstał tu pierwszy 16-piętrowy wieżowiec.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro