Koszykówka: Biofarm Basket Poznań przegrał po dogrywce

Biofarm Basket Poznań przegrał na własnym parkiecie z GKS Tychy. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka.

Długo wydawało się, że zawodnicy ze stolicy Wielkopolski pokonają swoich rywali. Jeszcze w czwartej kwarcie na tablicy widniał wynik 77:64, ale końcówka należała do przyjezdnych, którzy odrobili stratę i doprowadzili do dogrywki.

W niej Biofarm Basket znów był na prowadzeniu i ponownie nie zdołał go utrzymać. Jednym z "katów" poznaniaków okazał się Damian Szymczak, mający za sobą występy w barwach wielkopolskiej drużyny.

W 19 meczach Biofarm Basket wywalczył 27 punktów, co daje obecnie 11. miejsce w tabeli I ligi koszykówki mężczyzn.

Biofarm Basket Poznań - GKS Tychy 87:93 (25:25, 21:15, 19:20, 17:22, d. 5:11)

Punkty zdobyli

Dla Biofarmu: J. Fiszer 17, F. Struski 12, 6zb., M. Kurpisz 12, 2x3, P. Wieloch 12, 1x3,M. Konopatzki 10, 2x3, 6zb.,D. Gruszczyński 5, 1x3, A. Metelski 10, M. Samsonowicz 4, 1x3, T. Smorawiński 3, 1x3, M. Czyż 2.

Dla GKS: N. Kulon 23, 2x3, D. Szymczak 21, 2x3, 5zb., M. Jankowski 18, 4x3, 5zb.,D. Słupiński 13, 7zb.,M. Kowalewski 9, 12 zb., F. Małgorzaciak 7, 1x3, T. Deja 2.