Reklama
Reklama

Chciał tylko zrobić zdjęcie. Dostał 500 złotych mandatu

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Niezbyt dobrze będzie wspomniał pobyt na Podlasiu pewien mieszkaniec Śląska, który postanowił na dziko przekroczyć granicę z Białorusią, żeby zrobić zdjęcie. Straż Graniczna ukarała go mandatem.

O zdarzeniu poinformował serwis internetowy telewizji Belsat. Z przekazanych informacji wynika, że 49-letni mieszkaniec Śląska wybrał się na spacer wzdłuż granicy z Białorusi. W pewnym momencie - mimo znaków ostrzegających przed nielegalnym przekraczaniem granicy - postanowił przejść na białoruską stronę i zrobić sobie zdjęcie.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Płaskiej -Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk) - wyjaśnia Straż Graniczna.

Mężczyzna przyznał się do winy i przyjął mandat opiewający na 500 złotych. Telewizja Belsat wyjaśnia, że mężczyzna i tak miał duże szczęście. Gdyby został zatrzymany przez Białorusinów, trafiłby do aresztu, a ostatecznie otrzymałby kilkuletni zakaz wjazdu na Białoruś.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro