Reklama
Reklama

Murowana Goślina: sukcesywnie przywracane są dostawy gazu

Gaz przywrócono już w jednej trzeciej domów w Murowanej Goślinie.

Po wybuchu gazu i pożarze do jakiego doszło w Murowanej Goślinie mieszkańcy gminy Murowana Goślina, a także miejscowości Potasze i Biedrusko mieli obowiązek zakręcić zawory gazowe w domach. Firma Gaz-System zapewniała, że naprawa gazociągu ma nastąpić najszybciej jak to będzie możliwe. Wspomniano, że prace mają potrwać do niedzieli.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Po południu w piątek Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że " Gaz-System dostarczy na miejsce cysterny ze skroplonym gazem LNG". Dotyczy to odbiorców z Murowanej Gośliny, Rakowni, Mściszewa, Raduszyna, Przebędowa, Złotoryjska, Bolechowa, Bolechówka, Owińsk, Bolechowa-Osiedle, miejscowości Potasze, a także Promnic oraz Biedruska. Służby gazownicze pracują nad jak najszybszym usunięciem skutków awarii - dodała PSG.

Jak informuje dziś Wielkopolskie Urząd Wojewódzki - służby pogotowia gazowego wznowiły akcję przywracania gazu z cystern do odbiorców. Ponad 1 tysiąc z 3,5 tys. odbiorców ma już gaz.

 • Aktualizacja
  sobota, 27.01.2018 r., godz. 16.40
  Aktualizacja
  sobota, 27.01.2018 r., godz. 16.40
  Jak poinformowała PSG-obecnie już ponad 2000 odbiorców może korzystać z gazu. 25 ekip PSG pracuje nad jak najszybszym przywróceniem dostaw paliwa do odbiorców z miejscowości zasilanych ze stacji Murowana Goślina i Potasze. Do przyłączenia pozostaje ok. 1500 odbiorców z miejscowości Bolechowo, Bolechówko, Owińska, Bolechowo-Osiedle, Potasze, Promnice, Biedrusko, Murowana Goślina, Rakownia, Mściszewo, Raduszyn, Przebędowo i Złotoryjsko.
 • Aktualizacja
  sobota, 27.01.2018 r., godz. 21.08
  Aktualizacja
  sobota, 27.01.2018 r., godz. 21.08
  Obecnie już ok. 2700 odbiorców z początkowo 3500 odciętych od dostaw gazu może ponownie z niego korzystać. 25 ekip PSG pracuje nad jak najszybszym wznowieniem dostaw do pozostałych odbiorców. Prace będą prowadzone w sobotę do późnych godzin nocnych i kontynuowane w niedzielę od rana tak, by gaz popłynął do wszystkich odbiorców z miejscowości Bolechowo, Bolechówko, Owińska, Bolechowo-Osiedle, Potasze, Promnice, Biedrusko, Murowana Goślina, Rakownia, Mściszewo, Raduszyn, Przebędowo i Złotoryjsko. Według szacunków PSG całkowite usunięcie skutków awarii powinno nastąpić najpóźniej w niedzielę po południu-informuje PSG.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro