Reklama
Reklama

Nowy basen na osiedlu Piastowskim: kiedy rozbiórka starego?

Basen na os. Piastowskim jeszcze przed zamknięciem | fot. Elżbieta Skowron
Basen na os. Piastowskim jeszcze przed zamknięciem | fot. Elżbieta Skowron

W lutym Poznańskie Inwestycje Miejskie chcą ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac.

Choć początkowo planowano, że poznaniacy będą mogli skorzystać z nowego basenu na osiedlu Piastowskim w marcu 2018 roku, rok temu było jasne, że takiego terminu nie uda się dotrzymać. W styczniu 2017 roku miasto co prawda ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego basenu, ale pojawiły się komplikacje. Okazało się, że oferta zaproponowana w przetargu znacznie przewyższyła możliwości miasta. Urzędnicy planowali przeznaczyć na ten cel 12 milionów złotych, a oferta opiewała na około 30 milionów złotych.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Ambitny był sam projekt. Zakładał powstanie tu nie tylko 25-metrowego basenu i 2 mniejszych basenów, w których dzieci będą mogły oswajać się z wodą i uczyć się pływać. W tych basenach organizowane miały też być zajęcia z aqua aerobiku i fitnessu wodnego. Dodatkowo zaplanowano budowę salki rozgrzewkowej i małej siłowni oraz przeszklonej kawiarni na piętrze.

Jesienią ubiegłego roku pisaliśmy, że projekt pływalni trzeba było "odchudzić". Zrezygnowano z piętra m.in. z kawiarnią. Konieczne było przeprojektowanie obiektu. - W grudniu otrzymaliśmy zamienne pozwolenie na budowę. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą teraz analizować dokumentację przetargową, którą im przekazujemy. Planujemy ogłosić przetarg na wykonawcę prac, chodzi o rozbiórkę starego obiektu i budowę nowego, w lutym. Liczymy, że na przełomie zimy i wiosny rozpoczną się prace rozbiórkowe - mówi Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Aktualny termin ukończenia inwestycji to czerwiec przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro