Reklama
Reklama

Poznański dom z szansą na prestiżową nagrodę "Building of the year"

Ultranowoczesny dom powstał na granicy lasu na północy Poznania.

To dom schowany w skarpie - od strony ulicy prawie go nie widać, za to od strony ogrodu przeszkloną ścianą otwiera się na pobliski las. Architektem obiektu jest Adam Wysocki ze Studia de.materia. Ultranowoczesna bryła, była dużym wyzwaniem i dla architekta i wykonawcy. "Aby uzyskać wysokiej jakości betonowe ściany, nie użyto systemowych szalunków, lecz wszystkie formy wykonane zostały z meblarską precyzją bezpośrednio na budowie. Taka technologia wymagała przewidzenia na bardzo wczesnym etapie szeregu elementów, których aplikacja miała nastąpić dużo później np. wielkogabarytowej ślusarki aluminiowej schowanej w ścianach" - informuje architekt.

Kilka dni temu dom został nominowany do prestiżowej, międzynarodowej nagrody Archdaily - Building of the year 2018. "Choć nominowanych obiektów we wszystkich kategoriach na całym świecie jest 3500, to dla mnie miłe wyróżnienie, bo w gronie nominowanych jest bardzo dużo wartościowych projektów" - mówi Adam Wysocki w rozmowie z epoznan.pl.

Nominację przyznało profesjonalne jury portalu Archdaily, ale to, do kogo trafi nagroda leży wyłącznie w rękach czytelników. Zagłosować na poznański dom w konkursie "Building of the year" można tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro