Reklama
Reklama

Platforma Obywatelska zorganizowała szkolenie. "Co zrobić, gdy CBA zapuka do drzwi"

fot. cba.gov.pl
fot. cba.gov.pl

W minioną środę Platforma Obywatelska zorganizowała dla swoich posłów szkolenie dotyczące immunitetu poselskiego i zachowania w trakcie przeszukania CBA.

O szkoleniu poinformował Newsweek. Z informacji, do których dotarł tygodnik, wynika, że szkolenie prowadził prawnik Arkadiusz Matusiak. Posłowie zapoznali się z teoretycznymi kwestiami dotyczącymi zakresu immunitetu, ale również kwestiami używania immunitetu w przypadku wejścia funkcjonariuszy CBA -Okazuje się na przykład, że CBA ma prawo przeszukać mieszkanie posła czy jego biuro, ale sprawa zatrzymywania rzeczy nie jest już tak oczywista. Jeśli na przykład telefon posła leży na biurku, to agenci CBA mogą go zabrać. Ale jeśli znajduje się w kieszeni, to nakaz już tego nie obowiązuje. Podobnie jest z damską torebką. Jeżeli posłanka trzyma ją przy sobie, to chroni ją immunitet - wyjaśnia jeden z uczestników szkolenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Sprawę szkoleń skomentował rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości - Wystarczy nie kraść. Wtedy wizyty CBA się obawiać nie musicie - napisał Sebastian Kaleta w serwisie Twitter.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro