Reklama
Reklama

Jana Pawła II: "zielone" przy Posnanii tylko kilka sekund? "Wydłużono już cykl"

fot. Mateusz
fot. Mateusz

Nasz czytelnik skarży się, że od kilku tygodni przejazd ulicą Jana Pawła II w kierunku Śródki wiąże się z długim oczekiwaniem na zielone światło.

- Od miesiąca lub dwóch funkcjonuje zmieniona sygnalizacja świetlna na ulicy Jana Pawła II w kierunku Śródki. To są te światła przy wyjeździe z Posnanii, przy Oplu. "Zielone" jest tylko przez kilka sekund, a "czerwone" trwa tak długo, że aż zdążyłem napisać maila na jednym czerwonym. To powoduje korki z niczego. Kierowcy blokują Rataje, więc dalej korki przyrastają lawinowo.. A za Posnanią dalej jest pusto - zauważa nasz czytelnik Mateusz.

Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że sprawa na skrzyżowaniu jest skomplikowana, bo przejazd trzeba zapewnić nie tylko tramwajom, ale też kierowcom z różnych stron. - Czerwone światło dla jadących ul. Jana Pawła II w stronę Śródki pali się nie tylko wówczas, gdy tramwaje wjeżdżają lub wyjeżdżają z tzw. Trasy Kórnickiej, a piesi mają zielone światło do przejścia przez jezdnię. Znajduje się tam także wyjazd z ul. Warczygłowy (wyjazd z CH Posnania), a za torami tramwajowymi kolejny, tym razem z ul. Kaliskiej - tłumaczy Marcin Idczak z ZDM. - Taki układ powoduje, że na ul. Jana Pawła II stoi większa liczba samochodów na czerwonym świetle, ponieważ przepuszczane są samochody jadące z ul. Kaliskiej - dodaje.

Według drogowców, w styczniu wydłużono już cykl zielonego światła dla jadących ulicą Jana Pawła II. - Jednak z uwagi na bezpieczeństwo i przepisy trzeba zapewnić przejazd dla każdego kierunku - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro