Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Wysłali drona do walki ze smogiem. Po godzinie straż miejska wystawiła pierwszy mandat

BS
czwartek, 25.01.2018 r.
godz. 11.00
BS | czwartek, 25.01.2018 r., godz. 11.00
Wysłali drona do walki ze smogiem. Po godzinie straż miejska wystawiła pierwszy mandat
fot. UM Katowice

W Katowicach testowany jest dron firmy Flytronic, który umożliwia szybką analizę dymu wydobywającego się z kominów. W ciągu pierwszej godziny dron wytypował pierwszego truciciela, a Straż Miejska ukarała go mandatem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dron został przygotowany przez firmę Flytronic z Gliwic, która jest liderem w branży bezzałogowych pojazdów latających w kraju. Przygotowany dron pozwala na analizę zawartości dymu pod kątem zawartości etanolu amoniaku, chlorku wodoru, formaldehydu oraz PM10, PM2,5, PM1 - Ciągle poszukujemy sposobów na skuteczniejszą walkę ze źródłami smogu, dlatego pozytywnie odpowiedzieliśmy na propozycję współpracy. Korzyści są wzajemne, ponieważ producent weryfikuje użyteczność i skuteczność swojej koncepcji, a my możemy bezpłatnie przetestować tego typu rozwiązanie przed ewentualnym zakupem podobnego urządzenia w przyszłości - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pierwsze testy odbyły się we wtorek i zakończyły się pierwszym sukcesem. Udało się wytypować truciciela, który został ukarany przez strażników miejskich mandatem w wysokości 500 złotych. Kolejne próby będą prowadzone w najbliższych dniach i tygodniach, ale Urząd Miasta nie ujawnia dokładnych lokalizacji i terminów.

Reklama