Reklama
Reklama

178 mln złotych dla ZKZL: będą nowe mieszkania komunalne i socjalne oraz remonty kamienic

Mieszkania komunalne przy ul. Bolka | fot. Włodzimierz  Hoppel
Mieszkania komunalne przy ul. Bolka | fot. Włodzimierz Hoppel

Poznań uzyskał pieniądze na ten cel z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS).

Co to oznacza? Według miasta blisko 180 milionów złotych znacznie ułatwi poznaniakom, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania, poprawić swoją sytuację mieszkaniową. Pomoc mają otrzymać najbardziej potrzebujący mieszkańcy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


W ramach programu pieniądze pozwolą na wybudowanie nowych mieszkań komunalnych i socjalnych (pierwsze z nich mają być gotowe jeszcze w tym roku), wyremontowanie kamienic, a także budynków miejskich, w których działają przychodnie służby zdrowia. - Powstaną nowe mieszkania dla osób o niskich dochodach, dla których wsparcie wspólnoty samorządowej jest jedyną szansą na poprawę sytuacji mieszkaniowej i odzyskanie godności - zaznacza Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

W przypadku kamienic remontu doczeka się osiem obiektów przy ulicach Kilińskiego, Różanej, Sikorskiego, Śniadeckich, Wrocławskiej, Podgórnej, Wierzbięcice i Górna Wilda. Obiekty nie tylko zyskają ocieplenie, ale też przeprowadzone w nich zostaną prace ogólnobudowlane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro