Reklama
Reklama

Sześć składów Pendolino wycofano z ruchu. Podwozia zostały uszkodzone tłuczniem

fot. Paweł Rugała
fot. Paweł Rugała

PKP Intercity posiada dwadzieścia pociągów Pendolino. Dwa z nich czekają na naprawy po wypadkach, ale tylko dwanaście wyjeżdża ostatnio na trasy. Okazuje się, że sześć pojazdów zostało wycofanych ze względu na uszkodzenia podwozia tłuczniem.

O sprawie donosi branżowy portal Rynek Kolejowy. Z informacji, do których dotarł portal wynika, że aż sześć składów zostało w miniony piątek odstawionych na bocznicę w Olszynce Grochowskiej. Pracownicy PKP Intercity mieli odkryć wybite dziury, poprzerywane izolacje i wbite w poszycie kamienie. Informacje potwierdziła rzeczniczka przewoźnika, która przyznała, że tabor został wyłączony ze względu na ślady kontaktu z tłuczniem -Analizy przyczyn prowadzone są przez przewoźnika oraz zarządcę infrastruktury - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka PKP IC. Sprawę bada PKP PLK, które zleciło sprawdzenie tras, którymi kursują składy Pendolino.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

PKP Intercity kupiło dwadzieścia składów Pendolino za kwotę 400 milinów euro. Dwa składy zostały uszkodzone w wypadkach i oczekują na naprawę. W tej chwili po polskich torach jeździ zaledwie 12 składów, a pociągi Express Intercity Premium obsługiwane są składami wagonowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro