Reklama
Reklama

Sześć składów Pendolino wycofano z ruchu. Podwozia zostały uszkodzone tłuczniem

fot. Paweł Rugała
fot. Paweł Rugała

PKP Intercity posiada dwadzieścia pociągów Pendolino. Dwa z nich czekają na naprawy po wypadkach, ale tylko dwanaście wyjeżdża ostatnio na trasy. Okazuje się, że sześć pojazdów zostało wycofanych ze względu na uszkodzenia podwozia tłuczniem.

O sprawie donosi branżowy portal Rynek Kolejowy. Z informacji, do których dotarł portal wynika, że aż sześć składów zostało w miniony piątek odstawionych na bocznicę w Olszynce Grochowskiej. Pracownicy PKP Intercity mieli odkryć wybite dziury, poprzerywane izolacje i wbite w poszycie kamienie. Informacje potwierdziła rzeczniczka przewoźnika, która przyznała, że tabor został wyłączony ze względu na ślady kontaktu z tłuczniem -Analizy przyczyn prowadzone są przez przewoźnika oraz zarządcę infrastruktury - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka PKP IC. Sprawę bada PKP PLK, które zleciło sprawdzenie tras, którymi kursują składy Pendolino.

PKP Intercity kupiło dwadzieścia składów Pendolino za kwotę 400 milinów euro. Dwa składy zostały uszkodzone w wypadkach i oczekują na naprawę. W tej chwili po polskich torach jeździ zaledwie 12 składów, a pociągi Express Intercity Premium obsługiwane są składami wagonowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro