Lech Poznań lepszy od Warty w sparingowych derbach

Rezerwy Lecha Poznań okazały się lepsze zespołu Warty Poznań w meczu sparingowym, który rozegrano na Śródce.

Grający na co dzień w drugiej lidze (i walczący o awans) Zieloni byli faworytem starcia z drużyną Ivana Djurdjevicia. Mimo to pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1.

W przerwie trener Warty wymienił niemal całą jedenastkę, co wpłynęło na jakość gry Zielonych. Skrzętnie wykorzystali to młodzi lechici, którzy w kilka minut zdobyli trzy bramki, gwarantujące im zwycięstwo.

Warta Poznań - Lech Poznań 1:4 (1:1)

Warta Poznań (pierwsza połowa): Laskowski - Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Marciniak, Szynka, Żmijewski, Kalupa, Chopcia - Piceluk

Warta Poznań (druga połowa): Lis - Wypych, Onsorge, Kieliba, Brzostowski- Kita, Marciniak, Cieprka, Sanocki, Mikołajczak - Przybyła

Lech II Poznań: Wojciech Olesiński - Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Jan Andrzejewski - Szymon Zalewski (61. Tomasz Kaczmarek), Dariusz Dudka (61. Mateusz Skrzypczak), Łukasz Norkowski (61. Jakub Pawlicki), Eryk Kryg (61. Kacper Friska), Michał Skóraś (61. Oskar Nowak) - Hubert Sobol (61. Arkadiusz Kaczmarek), Michał Cywiński (75. Marek Mróz)

Bramki: Chopcia (27.) - Sobol (21), Pawlicki (65), Nawrocki (69), A. Kaczmarek (71)