Reklama

Opóźnienia pociągów na trasie Poznań - Wrocław. Interweniuje UTK

fot. Lucaok/wikimedia/CC30

Już we wtorek pisaliśmy o opóźnieniach występujących w ostatnich tygodniach na trasie kolejowej Poznań - Wrocław. Komunikat w tej sprawie wydał w czwartek Urząd Transportu Kolejowego.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach pasażerowie podróżujący na trasie Poznań - Leszno - Wrocław skarżą się na duże opóźnienia pociągów w rejonie Leszna. PKP PLK tłumaczy, że problemy związane są z trwającym remontem. W tej chwili ruch pociągów w tym rejonie odbywa się po jednym torze i opóźnienie tylko jednego pociągu, generuje opóźnienia kolejnych składów. O problemach pisaliśmy w tym miejscu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Sprawą zainteresował się Urząd Transportu Kolejowego, który przeprowadził kontrolę prowadzonych prac. Wynika z niej, że sposób prowadzenia prac w istotny sposób ogranicza przepustowość trasy kolejowej w rejonie Leszna. Jednocześnie urząd zauważa, że regularne opóźnienia pociągów sięgające nawet 60 minut są niedopuszczalne -Prezes UTK zwrócił się o podjęcie działań w celu ograniczenia skali niedogodności dla pasażerów podróżujących na trasie Poznań Główny - Leszno - Wrocław Główny. Mogą one dotyczyć sposobu prowadzenia prac, a także - o ile przewoźnicy wyrażą na to zgodę - korekty rozkładu jazdy czy nawet skierowania części pociągów zmienioną trasą przez Ostrów Wielkopolski i Jarocin - czytamy w komunikacie.

Zainteresowane strony na razie nie odniosły się do sugestii UTK.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro