Reklama

Sklepy znalazły sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę

fot. Maciek Pelc / freeimages.com
fot. Maciek Pelc / freeimages.com

Właściciele sklepów głowią się nad obejściem przepisów o zakazie handlu w niedzielę. Sieci znalazły już odpowiednie rozwiązanie.

Nowe prawo zacznie obowiązywać w marcu. Handel w siódmy dzień tygodnia będzie stopniowo ograniczany, a od 2020 roku zaniknie całkowicie, nie licząc przewidzianych przez ustawodawcę wyjątków.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Handlowcy nie poddają się jednak i zamierzają wykorzystać każdą lukę w przepisach. Jak donosi na swojej stronie internetowej Radio Zet, sieć Top Secret twierdzi, że zakaz dotyczy handlu, a nie np. samego otwierania sklepów. Klienci będą mogli zatem przyjść do lokalu, przymierzyć np. ubranie, a następnie zamówić je przez internet. Całkiem prawdopodobne, że odbiór będzie możliwy w tym samym miejscu.

Na razie nie wiadomo ile sieci zdecyduje się na podobne rozwiązanie oraz czy ustawodawca będzie starać się naprawić tę lukę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro